BATI KARADENİZ TURU

Antalya BATI KARADENİZ TURU

29.8.2019 31.8.2019

0 TL

'den başlayan fiyatlarla'

Günübirlik
0242 230 4449
0507 677 5685
info@gezenki.com

Tarih Hareket Konaklama Otel & Pansiyon
29.8.2019 Antalya Sorunuz Yarım Pansiyon Otel - Yarım Pansiyon
0 TL ' den başlayan fiyatlarla

Ahşap evleri, lokumları, mistik sokakları, kültürel tarih mirası ve Dünya’nın en pahalı bitkisi Safran Çiçeği ile sizleri büyüleyici bir atmosfere davet ediyoruz.

ABANT GÖLÜ, SAFRANBOLU, HIDIRLIK TEPESİ, BAKIRCILAR ÇARŞISI, KAYMAKAMLAR EVİ, CİNCİ HANI, SAAT KULESİ, KONAKLAR, AKÇASU KANYONU, AMASRA MÜZESİ, CAM SEYİR TERASI, SORMAGİR KALESİ, YÖRÜK KÖYÜ, KÖY ÇAMAŞIRHANESİ, SİPAHİLER KONAĞI, KEMERE KÖPRÜSÜ

Toplamda 1620 Kilometre Gezeceğiz.

1.GÜN   - KALKIŞ GÜNÜ

Değerli Misafirlerimiz; Akşam 22:30 5M Migros Otoparkı, 22:45’de Samanyolu Pastanesi önü, 23:00 Sampi Kavşağı ve 23:15’de Laura Avm Otoparkından siz değerli misafirlerimizi alarak araçlarımızda kahve ve çay ikramlarımız yudumlayarak eşliğinde uzun ve keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Isparta , Afyon ve Polatlı ve Ankara – İstanbul Otoban yolundan sabah saatlerinde Abant’a varış.

2.GÜN ABANT GÖLÜ – SAFRANBOLU – HIDIRLIK TEPESİ – BAKIRCILAR ÇARŞISI – KAYMAKAMLAR EVİ – CİNCİ HANI – SAAT KULESİ – KONAKLAR – AKÇASU KANYONU

Değerli Misafirlerimiz; Abant Göl kıyısına geldiğimizde çeşitli aktivitelere ekstra olarak katılabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilir, dileyenlerse fayton veya atla gezinti yapabilirler. Alacağımız öğle yemeği sonrasında UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak göreceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati’ni geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı bulacağız. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras’a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Dinlenme Tesislerinde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahil Değildir.

Öğle Yemeği: Eyvan Restaurant ( Ekstra )

Akşam Yemeği : Otelde Alınacak olup Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama:Yarım Pansiyon Konaklama 

3.GÜN  AMASRA MÜZESİ - CAM SEYİR TERASI – SORMAGİR KALESİ  – YÖRÜK KÖYÜ – KÖY ÇAMAŞIRHANESİ – SİPAHİLER KONAĞI – KEMERE KÖPRÜSÜ

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle, eski bir Bektaşi köyü olan Yörükköyü’ne ulaşıyoruz. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben, Bartın üzerinden Amasra' ya doğru yol alıyoruz. Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet’in Lâla’sına “Çeşm-i Cihan buramı ola ?” (Dünya’nın Gözü) diye sorduğu Amasra’ya ulaşıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken; küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Fatih Kilise Camii, Şapel, Sormagir Kapısı, Zindanlar, Ceneviz Kabartmaları ve Çekiciler Çarşısı başlıca göreceğimiz eserler olacak. Gezilerimizin ardından Amasra’nın ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası veriyoruz. Sınırsız deniz balığı ve Amasra salatasından oluşan öğle yemeği sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun, sonrasında ise mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz.üzerinden siz değerli misafirlerimizi bir daha ki turlarımızda görüşmek üzere Antalya da aldığımız noktalara geri bırakıyoruz. Şimdiden bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sabah Kahvaltısı:Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest Zamanda ( Ekstra )

Akşam Yemeği : Dinlenme Tesisinde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama: Bu Gece Otel Konaklaması Yoktur.

Not: 0-4 Yaş Çocuk Koltuk istenmesi durumunda 200 TL Öder. 

BU TURUMUZDA NELERİ TADACAĞIZ ?

Tarhana Çorbası, Etli Yaprak Sarma, Mantı, Perohi, Erişte, Samsa, Cevizli Kabak, Pazı Kavurma, Soslu Biftek

 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • 4 Yıldızlı ve Ayarında Yarım Pansiyon Konaklama
 • Öğle Yemeği
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Extra Kişisel Harcamalar
 • www.gezenki.com Güvencesi
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • 4 Yıldızlı ve Ayarında Yarım Pansiyon Konaklama
 • Öğle Yemeği
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Extra Kişisel Harcamalar
 • www.gezenki.com Güvencesi
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Saat Açıklama
21:15 LAURA AVM OTOPARKI
21:00 SAMPİ KAVŞAĞI
20:45 SAMANYOLU PASTAHANESİ ÖNÜ
20:30 5M MİGROS OTOPARKI

Genel Açıklama

Özel Notlar

Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Tur İçeresinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilemez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılarak Rotasyon Uygulaması Gerçekleştirilir. Uçaklı Turlarda Kademeli Fiyat Uygulaması Geçerlidir. Uçakların Doluluğu Arttıkça Tur Fiyatları da Artmaktadır. Uçaklı Turlarda www.gezenki.com, Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da Tersi Değişikliklerde www.gezenki.com, Misafirlerine Ücretsiz Servis Vermek Zorundadır. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, www.gezenki.com Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur. Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir. Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan www.gezenki.com’un Sorumluluğu Yoktur. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 15 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı www.gezenki.com’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda www.gezenki.com İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.